Slovo Tomáše Březiny o společnosti

Tomáš Březina

Vážení zákazníci, vážení obchodní přátelé, vážení přátelé,

píše se rok s nádherným letopočtem 2020, máme za sebou vzpomínkový a bilancující letopočet 2019, ale společnost BEST se ještě letos třicítky „nezbaví“. Protože před třiceti lety jsme vznikli. Pár měsíců po tehdejší sametové revoluci. V nadšení a v euforii, což současní mladí, a bohužel i někteří pamětníci, dnes nechápou. Vznikli jsme, z dnešního skeptického pohledu, unikátním způsobem: zcela na zelené louce, bez privatizací, bez restitucí, bez manažerských převzetí, bez jakékoliv politické provázanosti, či dokonce podpory. Z nuly, za úvěry, férově, čítankově. Postavili jsme tehdy první zcela novou fabriku v porevolučním Československu. Dnes, 30 let poté, máme těch fabrik 35. Jsme stále v českých rukách … a jen nás udivuje a mrzí, že místo vděku a obdivu (minimálně za placení veškerých daní v Česku) sbíráme od státní byrokracie jen stupňování negativních tlaků.

V Česku jsme založili a vybudovali zcela nové odvětví a po celou dobu jsme jeho lídrem, který prošlapává cestu celému oboru a kterého následuje i naše konkurence. Jsme nezpochybnitelným lídrem na základě exaktních ekonomických, obchodních a technologických dat, nikoliv na základě pocitů nebo snění o pozici. Jsme velmi respektovanou a ceněnou firmou v našem oboru v celém středoevropském regionu, v prestižním oborovém ratingovém žebříčku jsme uváděni jako jedna z nejsilnějších, nejkvalitnějších a nejdynamičtěji se rozvíjejících firem v celosvětovém srovnávání. Celých 30 let se prostě strašně snažíme, a budeme se snažit i nadále … a jsme přesvědčeni, že je to jediná správná cesta.

I v 30. roce naší existence jsme posunuli příčku výroby umělého kamene (neboť krásný a kvalitní beton není nic jiného než umělý kámen …) k vyšší estetické kvalitě. Směrem k tradičním přírodním kamenům, ale i k prvkům, které souzní s moderní architekturou. Přirozeně, za daleko příznivější ceny, než je třeba zaplatit za přírodní kámen. Trvale vyrábíme a prodáváme rovněž výrobky tradiční a nejtradičnější, již zlidovělé. Výrobků, a jejich druhů, které dodáváme na trh, je více než 4 000…

Velmi děkujeme za Vaši přízeň.

S úctou
 
Tomáš Březina
statutární ředitel BEST, a.s.