Proč BEST ?

Vážení zákazníci, vážení obchodní přátelé, vážení přátelé,     

píše se rok 2019 a toto datum - 30 let od sametové revoluce - svádí ke vzpomínce, dokonce k patosu. Patosu po celý rok, nikoliv jen 17. listopadu!   

 Ano, BEST i já jsme děti sametové revoluce, bez ní bychom nebyli. Navždy budu Listopadu ´89 vděčný za životní změnu a příležitost, kterou mně, i všem ostatním, nabídl. Mně v nejčistší formě, v nejčistší podobě. Obdržel jsem svobodu, osobní i pracovní, nic více. Žádnou privatizaci, žádnou restituci, žádnou manažerskou koupi… Nabídnutou šanci jsme uchopili. Nevím, jestli skvěle, či dokonce bezezbytku. Pouze vím, že dobře určitě ano, snad nejsem přehnaně neskromný.     

BEST jsme vystavěli na zelené louce fyzické i  mentální,  žádné  podobné fabriky dříve  v Česku nebyly. V prvním výrobním a obchodním roce jsme měli 5 (slovy: pět) výrobků a jednu fabriku. Nyní máme 4 000 výrobků (slovy: čtyři tisíce), které vyrábíme a upravujeme ve 32 fabrikách. Náš obor jsme v tomto koutě světa fakticky vybudovali a stále jsme, i po 30 letech, jeho lídrem. A další roky toto opravdu nechceme měnit.     

Jsme šťastni, že od nás nakupujete, že jste naší inspirací a zpětnou vazbou, velmi chceme, aby to tak bylo i nadále. Budeme se o to moc snažit. I v 29. roce naší existence jsme posunuli příčku výroby umělého kamene (neboť krásný a kvalitní beton není nic jiného, než umělý kámen…) k vyšší estetické kvalitě. Směrem k tradičním přírodním kamenům, ale i k prvkům, které souzní s moderní architekturou. A samozřejmě, trvale vyrábíme a prodáváme výrobky tradiční i nejtradičnější, již zlidovělé…     

Velmi děkujeme za Vaši přízeň.

 

S úctou

 

 

 

 

 

Tomáš Březina

statutární ředitel BEST, a.s.