Tomáš Březina, zakladatel a 100% vlastník BEST, a.s.

CURRICULUM VITAE

 1. Nikdy nezapomenu, že před pár lety jsem řídil Trabanta a vlastnil pouze červené trenýrky a bílý nátělník. A byl jsem mladý, nadějný, bezpartijní referent. Bez sametové revoluce navždy referent. Děsím se návratu.
 2. Těžce jsem snášel příchod padesátky. A její trvání. Od loňského února je mi 63. Stesk mě přešel, konečně si přijdu zase mladý a motivovaný. Tenhle stav už prý trvá až do konce.
 3. Nevyměnil jsem manželku za novou. Neplánuji to. I kdyby ta nová byla tlumočnice. Manželka je inteligentní, skvělá, krásná. Je o dva roky mladší, tudíž velmi mladá. Vydržela se mnou všechno, není fér to dnes a denně nevnímat. Pro jistotu píšu náš veškerý majetek na ni, abych se při případné zblbělosti vrátil opět do červených trenýrek.
 4. Mám tři děti. Jsou zdravé, chytré a všichni říkají, že krásné. Jsou mi měřítkem mladosti, inteligence a laskavosti. Protože mě laskavě snášejí. Nestydí se za mě, dokonce mě představují svým kamarádům a vrstevníkům. Jsem jim za to vděčný.
 5. Na začátku „besťácké“ kariéry, to jest na začátku devadesátých let, jsem si nekoupil silné a dynamické BMW, i když už jsem na něj měl. A nebudu psát proč, abych se někoho nedotkl.
 6. Nikdy jsem nedržel v ruce golfovou hůl. Neplánuji to.
 7. Nemám jachtu, jachtičku, motorku, vodní skútr, ani vrtulník. Neplánuji to. S výjimkou Harleye. V 70 letech si ho chci v New Yorku koupit a přejet na něm Ameriku na západ.
 8. Mám jeden standardní notebook a jeden podstandardní mobil. Většinou je vypnutý. Je mně líto jedinců, co to mají naopak.
 9. Létám málo, vždy economy třídou. (Ne)závidím manažerům v business, že si mohou dát libovolné množství whisky zdarma a číst prestižní časopisy. Nemůžu za to, hned mě také napadne, z jaké firmy asi jsou a jakou pozici asi zastávají. Pokud je neznám. Většinou je neznám. Pak si natáhnu nohy do uličky a nesnáším, když mě do nich letuška kope.
 10. Občas mluvím víc, zřetelněji a tvrději než je v kraji zvykem. Od mlada. Rodiče i ve školách mně říkali, že to nemám dělat a že na to doplatím. Že to nikam nedotáhnu. Také mně to psali do posudků a snižovali známku z chování. I jiné známky. Stále přemýšlím, jestli se spletli oni nebo já.
 11. Nebarvím si vlasy, abych vypadal mladší.
 12. Jsem pravdomluvný. Nekouřím. Piji.
 13. Ročně najezdím skoro 100 tisíc km. Řídím si sám. Čtrnáctý rok Jaguára. Miluji ho a všechno mu odpustím. Ženy a děti okolo mě říkají, že by chtěly být mým Jaguárem.

 

 

 

 

Tomáš Březina, vlastník společnosti BEST, a.s., je držitelem titulu Podnikatel roku 2007 v ČR. Nejprestižnější individuální podnikatelské ocenění je udělováno v 50ti ekonomicky vyspělých zemích světa.
BEST, a.s., v žebříčku ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH za rok 2019 obsadil 5. místo. Je to nejvyšší příčka, kterou v soutěži získala skutečně privátní a česká firma.