Aktuality

NOVÉ LAKOVÁNÍ DLAŽBY

Představujeme Vám nové exkluzivní lakování dlažeb ULTRA UV

 

Lakování je nejnovějším trendem v oblasti zušlechťování  povrchů betonové dlažby. Princip spočívá v nanesení „látky“ tzv. laku na povrch betonové dlažby.

Pomocí nové technologie, kdy k nanášení laku na povrch výrobků slouží tzv. válce, jsme schopni dosáhnout lepších výsledků (estetických i užitných vlastností). Tato nová technologie byla vyrobena na zakázku pro společnost BEST. Principem je nanášení laku pomocí již zmíněných válců. Tyto speciálně upravené válce nanášejí na povrch betonové dlažby vrstvu laku, tento lak se následně vytvrzuje pomocí speciálních UV lamp. Tento proces aplikace UV laku je několikastupňový a opakuje se s tím rozdílem, že se v určité části technologie liší. Jednou ze základní části jsou speciální aplikační válce, které se liší svou strukturou s ohledem na pozici v technologii. Dále potom typ UV zářičů vyzařující potřebné spektrum UV záření s ohledem na stupeň vytvrzení a v neposlední řadě použitý speciální lak, který propůjčuje betonovému výrobku požadovaný efekt. 

Pomocí této technologie lze zušlechtit povrch betonové dlažby a zvýšit tak její užitnou hodnotu. Povrch betonové dlažby tak dosahuje lepších odolností při styku s nečistotami, snadněji se čistí a zvyšuje se její odolnost proti mechanickému poškození. Po aplikaci laku pomocí nové technologie se zvýrazňuje rozdílnost barev a zvyšuje se tak jejich jas a kresba, to především v případě výrobku v barevném provedení colormix.

Výhody proti standardnímu UV laku?

  • delší životnost laku na povrchu
  • vyšší vyniknutí barevnosti
  • „trvalý mokrý efekt“

Které výrobky nabízíme s touto úpravou ULTRA UV?

  • BEST - BELEZA 6 a 8 cm v barvách colormix brilant, arabica, sand, podzim, etna a kari
  • BEST - BELISIMA  6 a 8 cm v barvách colormix brilant, arabica, sand, podzim, etna a kari
  • BEST - OLYMPIA 8 cm v barvách colormix brialnt, arabica a etna
  • BEST - PERSINO 8 cm v barvách colormix brilant, arabica a etna 


 

 

 

¨

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukázka z výstavy For Garden, kde je úprava ULTRA UV prvně představena veřejnosti.